Sdílej tuto stránku

Redukce stresu a práce v hladině alfa

Tématem  semináře je práce základní technikou ve změněném stavu vědomí, tedy v uvolněném stavu vnímání, rozvoj prostoru pro tvoření a rozvoj intuice. Ve stavu vědomí v hladině alfa dochází ke zlepšenému ukládání do paměti a vybavování z paměti, intenzivní relaxaci všech orgánů, načerpání energie a celkovému zlepšené psychického i fyzického stavu. Je to nástroj přímé redukce stresu.  Při několika řízených vstupech přeladění do hladiny alfa – tedy do stavu mezi 7 – 14 Hz vyzkoušíme techniku „pracovny mysli“, zásady pozitivního programování, kultivování emoční inteligence.

Alfa vlny řevládají v uvolněných a současně bdělých stavech. Klid a mír bez pocitu ospalosti nebo únavy jsou charakteristické pocity pod vlivem alfa frekvencí. Zde vznikají představy, kreativní řešení problémů a idejí. Mozek pracuje harmonicky a bez vysokých energetických ztrát.

Alfa = stav uvolnění. Je stavem bdělého odpočinku; setrvání v hladině alfa je žádoucí stav většiny známých meditací, posiluje a regeneruje všechny životní funkce.

V odpoledním bloku je zařazen 2,5-3h pracovní blok  Praktická doporučení a tipy ke zdolání stresu:

1. Psychosomatické projevy stresu (známé i méně známé) 2. Oxidační stres (co to je a jak působí ) 3. Spirála stresu a zásady pro vytváření nízké hladiny stresu v soukromí a na pracovišti 4. Antistresová SOS sestava 5. Praktické cvičení s účastníky semináře (práce se stresory ovlivňujícími stav těla a mysli, aneb     redukce stresu v praxi)

Více o hladině alfa a motivačním CD najdete v záložce HLADINA ALFA zde:  http://www.hladinaalfa.cz/hladinaalfa/

Názve vln

Frekvence (Hz) Chování

Delta

0,5 – 3

Kóma, hluboký spánek, hypnóza

Théta

4 – 7

Mělký spánek, malátnost, hluboká relaxace

Alfa 1

7,18 – 9

Uvolněné vnímání, zaměření na spec. činnost

Alfa 2

10 – 13

Uvolnění, pozornost

Beta 1

14 – 17

Vysoká pozornost, uvolnění motoriky

Beta 2

18 – 30

Velmi vysoká koncentrace, zpracování informací

Beta 3

31 – 40

Tenze, stresové reakce
Beta 4 41 – 50

Vysoká tenze, panika

Gama

36 – 44

Extáze, i meditativní stav !

 

KOMPLETNÍ NABÍDKU ŠKOLENÍ NAJDETE ZDE. REFERENCE ZDE.