Sdílej tuto stránku

Time Management IV. generace

Seminář je zaměřen   na time management  IV. generace a praktické       manažerské dovednosti, sebepoznání, vedení a řízení, rozhodování  v obtížných situacích, jak reagovat na kritiku, jak se efektivně připravit na jednání apod. Zaměřuje se na stanovování priorit, kvalitu prožívání pracovního i osobního času, metody, jak lépe využít svůj potenciál, naučit se delegovat, rozpoznat své silné a slabé stránky a podle toho plánovat a orientovat se ve svém životě a prioritách.

 

Reference na školení Time Managementu:

„Dovolte mi, abych se s Vámi podělil o první dojmy z praktického uvedení mého Time manegementu v život. Diář Marka Dzirasy 52 týdnů už mám, dokonce jsem svým nadšením nakazil několik svých kolegů, kteří si jej se mnou objednali. Abych řekl pravdu, nebyl jsem schopen si představit, co mne čeká. Chviličku mi trvalo, než jsem se v něm začal orientovat. Ale je to opravdu výborná pomůcka na uspořádání času a všeho ostatního. Abych se zde zbytečně nerozepisoval, rovnou bych to shrnul asi těmito slovy: 1. Stíhám a zvládám dělat neskutečně mnoho věcí oproti dřívějšku. 2. Mám mnohem více času, které mohu věnovat rodině. 3. Asi to nejhlavnější – jsem naprosto v pohodě, a chce se mi smát, když si uvědomím, jak je to jednoduché. Líbil se mi motivační přístup na semináři. Pokud Vám to nebude vadit, budu to používat u  nás při školení policistů. U Vás jako lektorky se mi líbilo nadšení, otevřenost, elán, vše o čem jste hovořila, Vám věřím.

Ještě jednou Vám děkuji, jsem rád, že jsem Vás potkal. – R. Křiklán, Policie ČR“

 

Výtah z článku „Krotitelka chaosu“ – autorka Jitka Ševčíková, lektorka Time Managementu a emoční inteligence,  září 2012

Jak moc nám kazí úspěšnou kariéru chaos a neuspořádaný styl práce, (například když si zapomenu poznamenat místo a dobu schůzky, nemůžu najít potřebné dokumenty, nemám připravené oblečení na pohovor), opravdu se to projeví nebo platí, že schopný člověk chaos zvládá? Klišé „Pořádek je pro blbce, inteligent zvládne chaos“ ve mně budí úsměv. Jsem člověk s dobře zvládnutým time managementem a rozhodně to není jen o zvládání a nestíhání, ale především o KVALITĚ PROŽÍVÁNÍ času, osobního i pracovního. Když si vše připravím, nachystám, nedám si nereálné cíle a nezvládnutelné úkoly, mnohem lépe si vše užiju v tom přítomném okamžiku: výběr oblečení, sprchu, řízení auta, schůzku nebo pohovor, svou práci. Mohu se soustředit, netěkám myšlenkami, co jsem nestihla, nezvládla, opomněla…Nestíhání a chaos je jako když pracujete na PC a otevíráte jeden program za druhým, stahujete je dolů na lištu,  zase otevřete další: outlook, twitter, facebook, word, excel…  máte rozpracováno 10 věcí, nesoustředíte se na nic a chod PC se zpomaluje a zpomaluje… takto funguje i Vaše hlava. Mít ve věcech pořádek, přehled, vnáší do Vašeho života klid, řád, stabilitu.

Existují metody, jak si zavedením určitého pořádku výrazně usnadnit život – například si zkrátit pracovní den, stihnout více věcí, když díky řádu a plánu zvládnu vše rychleji. Velmi zajímavé tipy pro time management se dají vyčíst z knihy Petra Pacovského  „Člověk a čas“. Základem je rozdělit si naplánované úkoly na naléhavé, důležité, operativní a zbytečné.  Stanovit si, které můžeme delegovat, které dělat nemusíme, které jsou pro nás naopak klíčové. K našemu osobnímu růstu přispívají úkoly důležité (např. stanovení si své obchodní strategie, ujasnění si svých životních cílů, aktualizace webových stránek…), my však většinou pracujeme na úkolech naléhavých (příprava podkladů na poradu, domluvený oběd…) tím pádem neustále „hasíme požáry“, místo toho, abychom předcházeli  jejich vzniku. Nejde o to udělat rychleji či více, ale „dělat  a nenadřít se“, užít si to, posunout se u toho, zapojit kreativitu, hravost, myšlení. To při chaosu a stresu zapojíte jen těžko.

Jaké jsou ještě další výhody toho, když si vneseme do života řád? Za zmínku stojí novodobé kursy redukce stresu a  emoční inteligence, která velmi souvisí s kvalitním time managementem. Jedním ze základních principů je péče o pohodu člověka a snaha o to, abychom se cítili dobře. V kurzech se naučíte zavádět do života nové návyky, vytvořit si svůj nový životní styl. Jeho základem je pět principů, ze kterých se odvíjí naše myšlenky:

  • člověk je víc než čas,
  • cesta je víc než cíl,
  • zevnitř je víc než zvenku,
  •  pomalu je víc než rychle a
  • celek je víc než část.

Z toho plyne, že uspokojování  každodenních lidských potřeb, přátelské vztahy a pohodové pěkné zážitky dlouhodobě přinesou lepší výsledky než dogmatické sledování času a dosahování cílů. K usnadnění života určitě doporučuji kvalitní papírový diář pro zapisování a listování,  využívání všech elektronických pomůcek: efektivní práci s MS outlook, sdílení, synchronizaci do mobilu. Osobně využívám klasický, ale do detailů propracovaný diář Marka Dzirasy „52 týdnů“, kde je přehledně vše rozděleno nejen pro plánování schůzek, ale i osobního růstu (klíčové cíle pro daný rok, návyky, které chci zavést, knihy, které si chci přečíst, filmy, které chci vidět, místa, kam se chci podívat), plánování finančního toku ( pravidelných plateb, nenadálých výdajů i příjmů), ovšem i takové vychytávky, jako je plánování zdravotní péče (pravidelné prohlídky, prevence, …) či tipy na dárky, které si celý rok můžete do diáře zapisovat a pak stačí jen otevřít a jít nakupovat.

Klienti se mne často ptají, zda na druhou stranu chaos i nějaký přínos, například při tvůrčí činnosti? Pro mne osobně chaos žádný přínos nemá. Říká se, že kdo má chaos kolem sebe, má ho i v sobě. O prioritách a cílech musíte mít jasnou představu, na cestě k nim ale musíte postupovat pružně. To ovšem neznamená chaoticky. Naučte se dělat věci s rozumnou nepečlivostí  a vypěstujte si schopnost užívat si každý okamžik. Přeji Vám příjemně prožité vědomé dny.

 

KOMPLETNÍ NABÍDKU ŠKOLENÍ NAJDETE ZDE. REFERENCE ZDE.